Mládež

Mládež (Děti, junioři, "dospělá mládež" aneb vy, kterým je do max. 26 let)

 

Pro ty, co neradi čtou:

 

 

Pro čtenáře:

 

Uspěchaná doba vs. děti:

Jsou často nemocné. Chybí jim koncentrace. Trpí poruchami chování. Nedaří se jim ve škole. Nechtějí trávit čas ve svém prostředí. Mají zlé sny. Projevuje se sklon k obezitě. Často zlobí. Komunikují jen s imaginárními kamarády. Nerozumí si s rodičem, sourozencem.

 

Důležité:

Vše, co mládež potřebuje, je možnost postupně napodobovat. A  následně naučené,  zkoušet v praxi na nás dospělích. Nejčastěji kopírují bohy - své rodiče. Avšak ruku na srdce, kteří z vás umějí říci viz níže či cokoli podobného, hlavně od srdce, ne egem!

 

Příklad: "Moje milá dcerko/ synku, já sice nechodím kupř.: narovnaná, nemám hlavu vztytečnou, mám jedno rameno niž než druhé, sem tam šmajdám, kouřím, nadávám na druhé za to či ono, mluvím nespisovně, používám nic neříkající doplňková slova, ale.... TY, to tak dělát nemusíš! Máš možnost volby.  Nemusíš napodobovat MĚ.

Můžeš si vybrat svou vlastní cestu. Sice budu štěstím bez sebe, když mě budeš následovat, ale jen v tom pozitivním. Bohužel jsem jen člověk, často chybuji, ale nikdo mi nešel lepším příkladem. Proto ani já Tobě nemohu být 100 % zrcadlem správnosti, jak vše dělat. A je tu ještě druhý rodič! Zkus si, dítě mé milované, samo vybrat to nejlepší z nás obou. A je li tam toho málo, nestyď se napodobovat někoho jiného. Najdi si vzor v někom, kdo to či ono dělá lépe než my dva. A mi naopak můžeme fungovat coby odstrašující příklady, kudy ne. I to je cesta a úkol. Toť nejvíc, co Ti do života můžeme dát: BEZPODMÍNEČNOU LÁSKU, OPRAVDOVOST, UPŘÍMNOST,  to vše mínus negativní hodnocení, plus správné vedení. Zbytek je již na Tobě .."

TO JE NEMYSLITELNÉ, ŽE? A to je právě kámen úrazu našeho vyzrálého, dospěláckého EGA.

A proto je tak důležité děti informovat o viz. Potřebné

 

Úkolem - cílem:

Dát mládeži prostor ať se mohou poměřit s ostními vrstevníky. Ať se naučí potřebnému. Nechť si vyzkouší v praxi, jaké to je, když je to jinak. VĚŘTE, že děti, které se narodily již po roce 2000 jsou zcela novou generací, s jiným vnímáním. A byť se nám věkové hranice posouvají a s mnohým začínají později, možná již někteří z nich jsou rodiči.

Dejme všem šanci, TO DĚLAT JINAK, než jsme se to naučili od našich rodičů my sami.

 

U  dospělého jedince je již ego silně vyvinuto a nese nelibě, když se setká v zrcadle (skrze svého potomka či hůře - kohokoli v okolí - blízkém i vzdáleném) s negativy svého protějšku, ne li přímo se svými vlastními. Naše hlavy silně nervuje, že to "špatné zdědil po ...." (TATÍNKOVI, říká maminka/ po MAMINCE, jak s oblibou poukazuje tatínek).

Udat správný tón bez extremního prosazování vlastní logiky = to je cíl.

 

Jelikož ještě stále - a naštěstí - má mládež méně vyvinuté ego, umějí být k našemu přeboptnalému - velmi velkorysí.

Děti potřebují postupné "zvětšování prostoru", je jim třeba více trpělivosti, jistoty a lásky.

A jelikož my dospěláci máme trpělivosti čím dál tím méně a nenaplněných slibů čím dám tím více = potomci to chytají a díky tomu jsou v rozkolu a častěji marodí = a to je omezující.

 

Možnosti:

Nárazové aktivity naleznete v událostech na FB. (Pokud zrovna nejsem průvodcem nějaké individuální skupince, která netouží po zveřejnění na sociálních sítích. OBJEDNAT SI MĚ MŮŽETE PRO JAKOUKOLI SKUPINU MLÁDEŽNÍKŮ. Na ceně se vždy dohodneme, jde přec o rozvoj dalších generací a tomu jsem vždy otevřena!) Děti je třeba uzdravovat hromadně. A pro ty, co chtějí nejmenším dát to nejlepší, tak kromě osobní péče, na kterou mi děti svěřujete, tu ještě jsou řadou let prověřené tábory o letních prázdninách. Detailní informace o nich, naleznete viz Akce

 

Na vědomí:

"Web je mým třetím v pořadí. Mám radost, že původní dva byly inspirací pro mnohé z vás. Tento je plný informací, které jsou právně ošetřeny. V případě, že je budete chtít dále používat - s radostí - nutno vždy uvést odkaz na zdroj".

Script logo